2014/10/22

STEP BY STEP: WŁASNY PRZYCISK "CZYTAJ DALEJ"W ostatnim poście "Step by Step", wytłumaczyłam Wam jak ustawiać standardowy przycisk "Czytaj dalej. Niestety nie wygląda on za dobrze i jest mało czytelny. Dlatego dzisiaj pokażę Wam jak ustawić własny przycisk "Czytaj dalej". Jeżeli macie jakieś pomysły na kolejne posty "Step by Step" to zachęcam do opisania ich w komentarzu :)

1. Przygotowujemy własny przycisk "Czytaj dalej" w programie graficznym. Zapisujemy go jako png (pamiętajcie aby miał wymiary takie jakie ma mieć na blogu).

2. Przygotowaną grafikę zamieszczamy na stronie zajmującej się hostingiem zdjęć. W moim przypadku jest to photobucket.com..


3. Kopiujemy bezpośredni link do obrazka ("Direct")..
4. Otwieramy kod html (Szablon/Edytuj kod HTML)..
5. Znajdujemy część:

<b:if cond='data:post.hasJumpLink'>

<div class='jump-link'> <a expr:href='data:post.url + &quot;#more&quot;' expr:title='data:post.title'><data:post.jumpText/></a>

 </div> 
 </b:if>.
6. Zamieniamy znaleziony fragment na:

<b:if cond='data:post.hasJumpLink'>
  <div class='jump-link'>  <a expr:href='data:post.url + &quot;#more&quot;'><p align='left'><img border='0' src='MIEJSCE NA LINK'/></p> </a>  
  </div>  
</b:if>.
7. W "miejsce na link" wklejamy link do naszej grafiki. Następnie wpisujemy w jakim miejscu ma się znajdować nasz przycisk (left/right/center).

8. Zapisujemy szablon.

Follow on Bloglovin

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz :) Postaram się na wszystkie odpowiedzieć.
A.