2013/06/25

Fall In Love With: Prater (Vienna)


Jednym z najbardziej znanych miejsc w Wiedniu jest Prater. Jest to park publiczny położony między Dunajem, a Kanałem Dunajskim. Niedaleko stacji metra Praterstern (U1, U2) znajduje się lunapark.

One of the most popular places in Vienna is Prater. It's a public park located between the Danube and the Danube Canal. Near the underground station Praterstern (U1, U2) is Lunapark.
W Lunaparku jest wiele atrakcji. Wejście jest darmowe, ale za każda atrakcję trzeba płacić osobno. Ceny mieszczą się między 2 €, a 7 €.

In Lunapark you have many attractions. Entrance is free, but you have to pay for each attraction. Prices are between € 2 and € 7.Lunapark najlepiej pamiętałam z mojej wizyty w Wiedniu gdy byłam dzieckiem. Bardzo chciałam mieć zdjęcie z małpą przy domu strachu (widoczna jest na zdjęciu). Ładnie pozowałam tacie, gdy nagle ona na mnie nasikała!  Tym razem wiedziałam czego się spodziewać i patrzyłam jak ludzie pozujący do zdjęć uciekali z krzykiem od małpy :)

Lunapark I remember the most  from my visit in Vienna when I was a child. I wanted to have a picture with a monkey from the house of fear (you can see in the picture). When I was posed to photo she suddenly pee on me! This time I knew what to expect and I watched people who posed to pictures :)
Podczas mojej tegorocznej wizyty odbywała się parada gdzie można było zobaczyć osoby przebrane za postacie z Gwiezdnych Wojen.

During my this year visit was parade where were people dressed as characters from Star Wars.


13 komentarzy:

 1. piękne zdjęcia:) widać, że wyjazd musiała się udać:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wyjazd się chyba udał, znaczy ^^
  Prześliczne zdjęcia *o*
  Zazdroszczę ;c

  nutellowee-love.blogspot.com | zapraszam ♥

  OdpowiedzUsuń
 3. Widać że dobrze się bawiłaś =)
  Zdjęcia wyszły ci fantastycznie ;)
  +Obserwuje

  OdpowiedzUsuń
 4. uwielbiam takie lunaparki. diabelski młyn to dla mnie zawsze punkt obowiązkowy - najlepszy punkt widokowy na okolicę ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Genialne zdjęcia! Będę w Wiedniu w te wakacje, więc kto wie... ]:-) Co do Twojego komentarza u mnie: zdaję na Tkaninę i Ubiór----> spec. projektowanie ubioru, ale czarno to widzę. W tym roku odpadło jakieś 10% na teczce, ale to dlatego, że jest ogólnie mało kandydatów, do egzaminów dopuścili 95 osób, przy czym kilka osób się wogóle nie zjawiło... Super blog, będę zaglądać częściej <3 Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. GWIEZDNE WOJNY. O BOŻE. kocham.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ale mi narobiłaś ochoty na jakiś wyjazd ;c Niestety ja na mój wakacyjny wyjazd muszę czekać jeszcze ponad miesiąc. Wspaniałe zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 8. byłam tam kiedyś, jak z rodzicami pojechałam na wycieczkę :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetne zdjęcia! Uwielbiam takie oglądać! Ooo i Marilyn ;P

  OdpowiedzUsuń
 10. Przerażają mnie te wielkie karuzele ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. ale MEGA! pozazdrościć!;)

  OdpowiedzUsuń
 12. super :) byłam tam i również mi się bardzo spodobało !

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :) Postaram się na wszystkie odpowiedzieć.
A.