2014/04/26

LOGO: LIVE IN SZCZECIN


Po pierwszym roku na Akademii miałam mały uraz do projektowania logo. W pierwszym semestrze zupełnie nie mogłam opanować tego całego wykreślania (LINK). W drugim semestrze projektowaliśmy bardzo dużo znaków, co mnie jeszcze bardziej zniechęciło. Oczywiste było, że nie wybrałam tego przedmiotu jako pracownię kierunkową. 

Projektowanie znaku znowu stanęło na mojej drodze i okazało się, że jednak może być ono przyjemne. Powyżej możecie zobaczyć logo jakie wykonałam dla nowego projektu AIESEC Szczecin. Dla osób, które nie znają mojego miasta, ikonka przedstawia Plac Grunwaldzki.


Follow on Bloglovin

2014/04/15

INSPIRATION: RUNNING SHOES


7:21 Jestem rannym ptaszkiem, co czasem jest dla mojego organizmu niezdrowe. Co z tego, że położyłam się spać o 4:00 i miałam zamiar dłużej spać, jak i tak wstałam przed budzikiem. Po przebudzeniu jak zwykle zadałam sobie 3 pytania. Czy jest ładna pogoda za oknem? Tak, świeci słońce. Czy wstałam wcześnie rano? Niestety tak. Czy coś mnie boli? Wszystko. Więc decyzja jest tylko jedna: idę biegać.

8:10 Po 6,5 km wracam zadowolona do domu i pełna energii. Dumna z pobitych 2 rekordów i spotkania nowych biegaczy. Warto było ruszyć się z domu rano.

Jest jedna rzecz, której nienawidzę w grafice (na pewno jest ich więcej, ale ta jest dla mnie najgorsza). Często muszę spędzać długie godziny przed komputerem. Po jakimś czasie zaczynam się czuć fatalnie. Wtedy najczęściej potrzebuję 15 minut na jakieś ćwiczenia lub taniec (w moim wykonaniu wygląda on dziwnie). Poranne bieganie daje mi poczucie, że coś osiągnęłam z samego rana, bo w końcu wygrałam bitwę z samą sobą :)

Follow on Bloglovin

2014/04/10

MY GRAPHIC LINK LOVE

Od jakiegoś czasu krążył mi po głowie pomysł aby dodawać posty z moimi ulubionymi stronami internetowymi związanymi z grafiką. Dzisiaj chciałabym przedstawić Wam pierwszą piątkę. Mam nadzieję, że taki cykl przypadnie Wam do gustu :)

Projektując jakieś strony magazynu, muszę zawsze dodać jakiś przykładowy tekst. Wcześniej było to oklepane Lorem Ipsum. Wszystko się zmieniło gdy odkryłam jedną z najsłodszych stron internetowych z generatorem tekstu przykładowego. Uwielbiam funkcję "Give your text some love" :)
2. Behance
Uwielbiam przeglądać portfolia innych grafików. Behance jest zbiorem genialnych projektów. Możecie tam zobaczyć przykłady stron www, nowe fonty, magazyny, ilustracje, animacje i wiele innych rzeczy. Jeżeli potrzebujecie jakiejś inspiracji, to koniecznie odwiedźcie tą stronę :)


3. Awwwards
Tą stronę odkryłam kilka dni temu. Możecie na niej zobaczyć przykłady dobrze zaprojektowanych stron www. Przy każdej znajduje się ocena (za projekt, zawartość itp.). Codziennie jest wybierana nowa strona dnia, która potem pojawia się w specjalnej galerii. Chciałabym w przyszłości projektowac tak dobre strony internetowe :)


Chcecie się dowiedzieć jak dobrze zaprojektować waszego bloga/stronę? Najlepiej przeczytajcie rady z A Good User Interface. Co jakiś czas autorzy dodają nową radę z prostą ilustracją. Po wejściu na stronę od razu wyświetla Wam się liczba z ilością nie przeczytanych wskazówek :)
5. Font, nie czcionka!
Na koniec zostawiłam polska stronę internetową (żeby nie było, że chwalę tylko zagraniczne). Na początku przeglądałam tylko ich fanpage na Facebook'u. Potem dowiedziałam się, że istnieje też strona internetowa. Możecie na niej przeczytać ciekawe artykuły dotyczące projektowania :)Muszę w końcu zabrać się za pakowania plecaka. Za kilka godzin jadę do Warszawy. Zostałam wybrana do 6 osobowej międzynarodowej grupy, która opracuje brand dużego projektu. Już się nie mogę doczekać pracy. Czeka mnie bardzo pracowity weekend. Mam nadzieję,  że jakoś podołam zadaniu :)

Follow on Bloglovin

2014/04/07

SOCIAL MEDIA ICONS 2


Pamiętacie ikonki z poprzedniej notki? Oprócz nich stworzyłam jeszcze 2 (Instagram i YouTube). Ja dalej jestem zauroczona flat design i teraz pracuję nad strona internetową zaprojektowaną w tym stylu. Już się nie mogę doczekać kiedy będzie skończona. Niedługo postaram się dodać jakieś fragmenty. Niestety dzisiaj sobie uświadomiłam, że połowa semestru już za mną, a moje projekty są dopiero w fazie początkowej. Czeka mnie bardzo pracowita przerwa świąteczna :/

Follow on Bloglovin

2014/04/01

SOCIAL MEDIA ICONS


Słyszeliście o flat design? Jeżeli nie to zapraszam Was do przeczytania posta na blogu gar-grafika.blogspot.com o trendach w grafice na rok 2014. Znacie moje projekty z bloga, więc wiecie, że zawsze uwielbiałam minimalizm i prostotę w projektowaniu. Jestem wręcz zakochana w flat design <3 Uwielbiam go za czytelność i brak efektu 3D. Dzisiaj potrzebowałam stworzyć kilka ikonek social media dla AIESEC Szczecin. Powyżej możecie zobaczyć efekt :)

Follow on Bloglovin