2014/02/27

STEP BY STEP: MARGINES ZDJEC


Między jednym wyjazdem a drugim wpadłam do Szczecina na 2 dni aby zrobić pranie i napisać nowy post :) Wiele blogów opiera się na obrazkach (np. mój). Ustawienie szerokości zdjęć i odległości między nimi jest wtedy bardzo ważna. Przy zmianie wyglądu bloga zawsze poprawiałam te parametry. Dzisiaj wytłumaczę Wam jak łatwo zmieniać odległość miedzy zdjęciami. 

1. Otwieramy "Szablon".
2. Klikamy na "Edytuj kod HTML".
3. Wyszukujemy część:

/* Posts
----------------------------------------------- */

4. Wyszukujemy fragment kodu (w moim przypadku go nie było, więc go wkleiłam nad "#comments .comment-author {"):

.post img {
    border: 0 solid #FFFFFF;
    margin: 0;
    padding: 0;
}

5. Edytujemy wartość "margin" (margines zewnętrzny naszych zdjęć) zależnie od wielkości odstępu jaki chcemy mieć między zdjęciami, np.

margin: -1px; (mniejszy margines o 1 px)
margin: 1px; (większy o 1 px)

6. Sprawdzamy czy marginesy między zdjęciami nam odpowiadają "Podgląd szablonu".
7. Zapisujemy szablon "Zapisz szablon".

Follow on Bloglovin

2014/02/18

GAUDI APP


Nadszedł czas na kolejny uczelniany projekt. Główne zadanie z Wydawnictw i Publikacji Cyfrowych jest dla mnie zawsze priorytetem. Poświęcam jemu najwięcej mojego czasu i łez. Na III semestrze miałam stworzyć album poświęcony jakiemuś artyście. Nie wiem czy kiedykolwiek o tym wspominałam na blogu, ale moim ulubionym architektem jest Gaudi. Postanowiłam, że to właśnie jemu poświęcę moją aplikację. 

Najcięższą częścią tworzenia aplikacji, jest jej dobre zaplanowanie. Każde okno rozrysowuje w szkicowniku. Do tego dochodzi niezliczona ilość stron typu "co do czego prowadzi" (rozrysowana funkcjonalność). Projektowanie wyglądu po tym to sama przyjemność. 

Dzisiaj tylko mała zapowiedź aplikacji. Powyżej możecie zobaczyć zdjęcie menu. Jak widać aplikacja jest podzielona na 3 części: Gallery (dzieła), Biography (biografia Gaudiego), Maps (mapy prowadzące do konkretnych dzieł). Zaplanowałam 3 posty, w których Wam je pokażę. Od razu uprzedzam, że zaprojektowałam aplikację, ale tak na prawdę nie jest ona zakodowana :C

Music: American Authors - Best Day Of My Life

Follow on Bloglovin

2014/02/16

INSPIRATION: BOLLYWOOD


Nie chcę Was ciągle męczyć moimi projektami, więc dzisiaj jako przerywnik przygotowałam nowe inspiracje. Bardzo, bardzo dawno nie oglądałam żadnego dobrego filmu bollywood. Czy może coś bardziej odstresowywać od dużej dawki muzyki, tańca i kolorów? Ok, duża dawka superbohaterów też pomaga :) Dzisiaj w końcu udało mi się znaleźć online Yeh Jawaani Hai Deewani. Mam nadzieję, że film spodoba mi się tak bardzo jak ścieżka dźwiękowa (poniżej macie link do jednego utworu). Wiem, że dużo osób nie przepada za bollywood (w końcu ja nie przepadam za horrorami), ale dla mnie nigdy za dużo Indii.


Follow on Bloglovin

2014/02/11

TYPOGRAPHY POSTERS


Jednym z moich przedmiotów kierunkowych jest typografia. Nie wiedziałam jak bardzo literki mogą skomplikować człowiekowi życie, póki nie zaczęłam robić projektów semestralnych. Powyżej możecie zobaczyć dwa plakaty przeciwstawne. Wydają się może bardzo proste, ale zajęły mi cały semestr. Chciałam Wam jakoś przedstawić jak wyglądał mój semestr w dużym skrócie, więc postanowiłam to zrobić za pomocą moich myśli i wypowiedzi profesora :)

SEMESTRALNA WOJNA TYPOGRAFICZNA
1. Jakie przeciwstawne słowa wybrać? (1 tydzień).
2. Jak ja mam to przedstawić tylko za pomocą liter?! (1 miesiąc).
3. Co ja robię na tych zajęciach, ratunku!
4. Udało się, pomysły zaakceptowane.
5. "Niech teraz Pani ładnie poprawi kerning (światło między poszczególnymi literami)", "Źle!", "Niech Pani zacznie od nowa.", "Wszystko źle!", "W końcu Pani rozumie o co w tym chodzi" (3 miesiące).
6. "Gratuluję! Ciężka praca nie poszła na marne. Dużo się Pani w tym semestrze nauczyła."

Follow on Bloglovin

2014/02/06

EXAM: SCULPTUREW piątek udało mi się skończyć sesję :) Wszystkie z 11 przedmiotów udało mi się zaliczyć. Od razu po sesji mój biedy komputer został zaatakowany przez wirusy (dobrze, że nie przed egzaminami). Trochę mi zajęło odrobaczanie laptopa i już działa normalnie :)

Powyżej możecie zobaczyć część zdjęć z mojego egzaminu z rzeźby (nadal jest dla mnie dziwne, że na egzaminie pokazujemy tylko zdjęcia, a nie projekty). Jest ona moim wybranym przedmiotem artystycznym. 5+ dla szklarenek, które teraz są nowymi mieszkankami moich małych kaktusików :)

Chcecie, żebym pokazała moje pozostałe projekty semestralne z innych przedmiotów? Obiecuję, że są ciekawe :)

Follow on Bloglovin