2014/01/23

LINK LOVE

Na początku stycznia zapisałam sobie plik z notatnika "Link Love" i wklejałam do niego ciekawe linki, na które się natknęłam przeglądając internet. Męczę teraz reprodukcję szkicu Michała Anioła i w ramach odpoczynku postanowiłam skleić post z tych linków.

1) Jeżeli ktoś z Was czyta mojego bloga od jakiegoś czasu to wie, ze uwielbiam typografię i Thora. W kinie zakochałam się w napisach końcowych The Dark World. Możecie je zobaczyć je tutaj (niestety bez typografii).

2) Shiny Syl zaczęła dodawać posty z radami jak rozpoznać czy przedmioty z metkami znanych marek są oryginalne.

3) Znacie utwór Cups? Ja zakochałam się w jego irlandzkiej wersji.

4) Każdego przed operacją ogarnia stres i inaczej przez niego reaguje. Deborah zaczęła tańczyć do utworu Beyonce.

5) W różnych językach istnieją słowa, których nie da się przetłumaczyć.

6) Jeżeli wasza druga połówka uwielbia pić herbatę to możecie wykonać dla niej torebki serduszka  na walentynki :)

7) Zastanawialiście się kiedyś jak "wygląda" 200 kcal? Moim faworytem jest por :)

8) Nie wiem nawet jak wytłumaczyć dlaczego spodobał mi się ten filmik. Po prostu jest bardzo pozytywny :)

9) Mój ulubiony tumblr z dużą ilością typografii.

10) Na koniec moje dzisiejsze odkrycie. Lena pisze o ... swoim pierwszym razie. Zakończenie postu jest genialne :)

A Wy natknęliście się ostatnio na coś ciekawego? Jeżeli tak to koniecznie podajcie mi linki w komentarzach :) Przepraszam, że post ma taka "roboczą" wersję, ale Michał Anioł wzywa i muszę go dokończyć.

Follow on Bloglovin

2014/01/17

PROJECT: GAUDI APPMoja lista rzeczy do zrobienia przed sesją ma już tylko 24 punkty. Zostało już tylko 11 dni, więc powinnam się spokojnie wyrobić. Jednym z projektów nad, którymi bardzo długo pracowałam była Gaudi App. Aplikacja dzięki której można dowiedzieć się czegoś o jego dziełach i zwiedzić Barcelonę. Spędziłam nad nią wiele godzin, ale już jest skończona (ufff). Muszę tylko dopracować planszę na zaliczenie i ją oddać do drukarni. Powyżej macie część projektu banneru na stronę. Chcecie zobaczyć jak ona wygląda?

Jestem ostatnio bardzo mile zaskoczona Waszymi komentarzami. Nie są to po prostu wpisy typu "super", "fajne" itp. Moja lista na tematy postów Step by Step dzięki Wam jest już bardzo długa :) Będę miała co robić w ferie. Na dodatek dostałam kilka bardzo miłych maili, cieszę się że mnie tak wspieracie w pisaniu tego bloga. Będę musiała przygotować dla Was coś bardzo specjalnego na jego urodziny :)

Follow on Bloglovin

2014/01/15

STEP BY STEP: CO LEPSZE JPG CZY PNG?


Patrzyliście kiedyś na swojego bloga pod dziwnym kątem monitora? Jeżeli nie to odchylcie mocno monitor lub spójrzcie z dołu na ekran. W ten sposób można dostrzec wszystkie niedoskonałości obrazków jakie dodajecie. Najczęściej w waszych postach pojawia się format jpg. Niestety jest on kompresją stratną, czyli jak ja to mówię ma "brzydkie syfki". Lepiej na wszystkie grafiki które chcecie dodawać na swoje blogi (np. nagłówki) zapisywać w formacie png. Dzięki temu wasze białe tło będzie białym tłem, a nie białym tłem z jakimiś dodatkowymi pikselkami. Dla przykład spójrzcie na obrazki poniżej. Który według Was wygląda lepiej JPG czy PNG?

      
     JPG                                                                               PNGffff

Wasze nagłówki na pewno lepiej będą się prezentować w formacie png. Ten format zapisu jest dostępny w każdym programie, więc nie będziecie mieli problemu z zapisywaniem :) Mam nadzieję, że ten post Wam się przydał.
2014/01/13

WALLPAPER: FIND YOUR STORYNikt nie lubi poniedziałków (a przynajmniej większość osób). Chciałam Wam jakoś osłodzić pierwszy dzień tygodnia i przygotowałam dla Was tapetę. Ja dzisiaj dopiero zaczynam zajęcia o 18, więc pracuję nad projektami na sesję. Tapetę przygotowałam w kilku najpopularniejszych rozdzielczościach (jeżeli wśród nich nie ma Waszej to dajcie mi znać i wtedy uzupełnię folder).

Follow on Bloglovin

2014/01/10

INSPIRATION: CRYSTALSJakiś czas temu szukając czegoś na tumblr znalazłam zdjęcie korony wykonanej z kryształów (tej w lewym dolnym rogu). Zaczęłam przeglądać internet w poszukiwaniu autora. W końcu znalazłam Elemental Child. Zakochałam się w ich tworach z kamieni naturalnych i drutu. 

Some time ago, when I was searching something on tumblr I found a picture of the crystals crown (this one in the left corner). I started searching the author in the internet. I finally found the Elemental Child. I fell in love with their products made of natural stones and wire.

Follow on Bloglovin

2014/01/09

STEP BY STEP: JAK WYSRODKOWAC PASEK STRON


Na dzisiaj miałam zaplanowany Step by Step o formacie obrazków dodawanych na strony (jpg czy png). Jednak dostałam komentarz o wyśrodkowaniu paska stron i postanowiłam napisać drugi post. Tamten pojawi się w przyszłym tygodniu. Nadal możecie proponować tematy postów Step by Step w komentarzach :)

1. Otwieramy "Szablon".
2. Klikamy na "Edytuj kod HTML".
3. Wyszukujemy część:

/* Columns
----------------------------------------------- */

4. Nad nią wklejamy:

.PageList {text-align:center !important;}
.PageList li {display:inline !important; float:none !important;}

5. Zanim zapiszecie szablon sprawdźcie czy strony są już wyśrodkowane ("Podgląd szablonu").

Follow on Bloglovin

2014/01/06

PROJECT: AIESEC SZCZECIN T-SHIRT


Jakiś czas temu mieliśmy mały konkurs na zaprojektowanie koszulek dla AIESEC Szczecin (część z Was z pewnością wie, że jestem członkiem tej organizacji studenckiej). Projekt na koszulce miał bardziej nawiązywać do Szczecina niż organizacji. Mój nadruk najbardziej się spodobał :) Mam nadzieję, że już niedługo koszulki będą już gotowe. 

The Lumineers - Stubborn Love

Follow on Bloglovin

2014/01/04

THE 10 BEST FONTS IN JANUARY


Dziękuję Wam za wszystkie komentarze pod ostatnim postem. Dzięki Wam wiem jakie posty powinny pojawiać się częściej na blogu :) Wprowadziłam drobne zmiany w pasku bocznym. Teraz będzie można łatwiej odnajdywać posty z danej kategorii.

Ze styczniowych fontów najbardziej lubię Higher. Zobaczyłam go kilka miesięcy temu na projekcie koleżanki i od razu zapytałam się o nazwę (rozmowy o fontach to zawsze dobry temat do rozpoczęcia konwersacji ze studentem grafiki :D ). Inne znalazłam podczas poszukiwań odpowiednich fontów do tego wpisu.

Follow on Bloglovin

2014/01/02

INSPIRATION: HIKINGWitaj 2014 :) Życzę Wam aby był to rok, w którym spełnicie swoje marzenia i cele :) Dzisiaj spędziłam godzinę nad planowaniem rozwoju bloga (już za 3 miesiące skończy 3 lata, jeaaaaaa). Mam całą kartkę z różnymi pomysłami. W 2013 roku dodawałam różne posty (inspiracje, playlisty, projekty z uczelni, ilustracje itp.) ponieważ chciałam wypróbować jak najwięcej rzeczy. Postanowiłam odświeżyć wygląd postów z inspiracjami (powyżej możecie zobaczyć jak będą one od teraz wyglądać).

Mam do Was kilka pytań. Nie chciałam robić ankiety, ponieważ sama nie lubię ich wypełniać. Myślę, że łatwiej będzie Wam odpowiedzieć w komentarzach (będę Wam za to bardzo wdzięczna). Jakie posty z 2013 roku Wam się najbardziej podobały? Co  nowego chcielibyście aby się pojawiło na blogu?

Follow on Bloglovin