2013/07/31

ORIGAMI FOX

Może część z Was stęskniła się za moimi pracami (przynajmniej mam taką nadzieję). Ostatnio pracowałam nad wyglądem bloga mojej bardzo dobrej koleżanki. Z tego powodu powstał ten uroczy minimalistyczny lisek z origami. 

Maybe some of you miss my illustrations (least I hope so). Recently I was working on new look of my very good friend's blog. That's why I made this charming minimalist origami fox.


2013/07/28

WEEKLY PLAYLIST #4Bardzo się cieszę, że nowy wygląd bloga został tak miło przez Was przyjęty :) Potrzebuję jakiś nowych piosenek, które dodałabym do mojej Biegowej Playlisty. Znacie jakieś fajne utwory?

I am very happy that you like the new look of my blog :) I need new songs which I will add to my Running Playlist. Do you know some nice songs?


2013/07/24

NEW LOOK

Pierwszą rzeczą na jaką zwracamy uwagę (wchodzą na nieznanego nam bloga) jest wygląd. Stanowi on wizytówkę bloggera. Wczoraj postanowiłam spojrzeć na mojego bloga jakbym go widziała pierwszy raz. Pierwsze co zobaczyłam to wielki bałagan. Więc zaczęłam klikać magiczny przycisk "Usuń". Blog potrzebował tego drastycznego posunięcia.

Dzisiaj możecie zobaczyć nowy bardzo uproszczony szablon. Jeszcze muszę kilka rzeczy poprawić, ale mam nadzieję, że Wam się podoba. Jeżeli macie jakieś problemy z wyświetlaniem bloga to piszcie w komentarzach.The first thing that we see (on unknown blog) is how the blog looks like. Yesterday I decided to look at my blog like I saw it for the first time. The first thing I saw was big mess. 

Today you can see a new and simply template. I still have some things to work on it, but I hope you like it. If you have any trouble with viewing, please write in the comments.


2013/07/23

STEP BY STEP: JAK WYSRODKOWAC TYTUL POSTA?


Ostatnio zostałam poproszona o pokazanie w jaki sposób możecie wyśrodkować tytuł bloga. Jest to troszeczkę bardziej skomplikowane niż wyśrodkowanie daty, ale spokojnie sobie z tym poradzicie. Jeżeli macie jakieś pomysły na tematy Step by Step to piszcie w komentarzach :)

1. Otwieramy "Szablon".
2. Klikamy na "Edytuj kod HTML".
3. Po lewej stronie macie numery linijek. Obok znajdują się czarne strzałeczki. Kliknijcie na pierwszą. Po rozszerzeniu się kodu znajdźcie linijkę:

/* Posts
----------------------------------------------- */

4. Pod nią wklejcie:

h3.post-title {text-align: center;}

5. Zanim zapiszecie szablon sprawdźcie czy tytuł jest już na środku ("Podgląd szablonu").

2013/07/20

WEEKLY PLAYLIST #3

#1 Star Trek Into Darkness OST- Star Trek Main Theme
#2 Anna Kendrick - Cups
#3 Florence + The Machine - Breath Of Life
#4 Brian Tyler (Iron Man 3) - Can You Dig It
#5 Neil Finn - Song of the Lonely Mountain

Nie wiem jak to się stało, że dzisiejsza Playlista składa się tylko z muzyki filmowej. Mam nadzieję, ze znacie te utwory i filmy z jakich pochodzą :) Czego Wy w tym tygodniu słuchaliście?

I don't know how it happened that this Playlist consists only music from movies. I hope that you know these songs and movies :) What you were listening in this week?2013/07/18

STEP BY STEP: JAK WYSRODKOWAC DATE?


Postanowiłam wrócić do postów Step by Step. Dzisiaj pokażę Wam jak najprościej wyśrodkować datę na blogu (ostatnio trochę się z tym namęczyłam, a okazało się to bardzo łatwe).

1. Otwieramy Projektanta szablonów Bloggera (znajduje się on w Układzie).
2. Klikamy na "Zaawansowane".
3. Na dole listy (z prawej strony) wybieramy "Dodaj arkusz CSS".
4. W białe pole wklejamy ten kod:

.date-header {
text-align:center;
}

5. Sprawdzamy czy w podglądzie data została wyśrodkowana. Jeżeli tak to klikamy na "Zastosuj do bloga".

Mam nadzieję, że udało Wam się to zrobić. Jeżeli macie jakieś pomysły na tematy Step by Step to piszcie w komentarzach :)

2013/07/13

SKECHBOOK: UP IN THE AIR
Czasami mam dosyć tabletu i programów graficznych (szczególnie po sesji). Wtedy sięgam po szkicownik i zaczynam bazgrolić. Często w myślach powtarzam sobie "ctr + z" (skrót: cofnij), który w moim szkicowniku niestety nie działa. Niestety moje błędy pozostają, ale w końcu na nich się uczymy :)

Sometimes I'm tired of working on the tablet and graphics programs (especially after the exams). Then I take my sketchbook and I start drawing. Often I tell to myself in my mind "ctr + z" (shortcut: undo), which unfortunately doesn't work in my sketchbook. Unfortunately I can see my mistakes, but in the end we learn on them :)

EDIT: Czy chcecie abym znowu zaczęła publikować posty Step by Step z drobnymi radami odnośnie wyglądu bloga?

Follow on Bloglovin

2013/07/11

Happy Birthday!


UWAGA: Dzisiejszy post nie został napisany przeze mnie. Z okazji moich urodzin dzisiaj możecie przeczytać gościnny post autorstwa Midien (rusz swoje łapki i wracaj do pisania na swoim blogu!) napisany z mojego punktu widzenia.

W życiu każdego z nas przychodzą takie dni, które musimy poświęcić na zadumę, albo... oglądanie Doktora Who i jedzenie czereśni. Nieśmiało spoglądam na swoją rękę, w które trzymam malutki, czerwony owoc. Życie jest jak czereśnia - rośniemy, dojrzewamy, w końcu jesteśmy gotowi do dorosłego życia. Nie wymyśliłam tylko jeszcze co głębokiego symbolizuje pestka, ale coś na pewno!

Teraz, kiedy żel Under20 przestał być skierowany do mnie, czuję się dziwnie staro. Tak właściwie to wszystko mi jedno. Nie było żadnego wielkiego "puff", a po obudzeniu na moim czole (o dziwo!) nie pojawiło się dużo zmarszczek. Bo, jak to się mówi, życie zaczyna się po 20... czy jakoś tak. Przede mną jeszcze wiele wyzwań:

1. Spotkać Thora.
2. Spotkać Doktora.
3. Spotkać Pana Darcy'ego (chociaż jeżeli wierzyć czasom, w których żył, powinien być już dawno martwy, ale co tam!).
4. Iść do piwnicy po czereśnie (jak ma się 20 lat to nawet takie przejście jest nielada wyczynem!).
5. Pisałam już, że spotkać Thora?


Follow on Bloglovin

2013/07/09

Blogger of the Week: SamiBlog Sami czytam od samego początku (niedługo miną 2 lata). I jest moim ulubionym blogiem z rysunkami. Przez ostatnie miesiące podziwiałam Sami, że potrafi pogodzić wykonywanie projektów na uczelnię z prowadzeniem bloga (mi to kiepsko wychodziło). Zawsze trzymam za nią mocno kciuki. Mam nadzieję, że dalej będzie dodawać swoje śliczne rysunki na bloga :)

I readi Sami's blog from the beginning (2 years). This is my favorite blog with drawings. Over the last few months I was impressed that Sami found time for making university projects and drawings for the blog (I wasn't good at it). I always keep my fingers crossed for her. I hope that she will be still showing her works on blog :)
Follow on Bloglovin

2013/07/05

Let's Travel


Siedzę sobie w moim przytulnym mieszkanku w Szczecinie. Czy ja nadal jestem w Polsce? Czy to już słoneczne Maroko?

7 godzin wcześniej
Uwielbiam bardzo wcześnie wychodzić z domu. Poczuć świeże powietrze, zapach trawy po deszczu. Jadę na dworzec Szczecin Główny. Wychodzę na peron. Podjeżdża pociąg z Warszawy Wschodniej. Wyciągam tabliczkę z imieniem. Z pociągu wysiada sympatyczna uśmiechnięta dziewczyna zmęczona długą podróżą.

Teraz
Siedzę w pokoju i rozmawiam z dziewczyną z Maroka. Przyjechała na wolontariat z AIESEC. Opowiada mi  o swoim kraju i kulturze. Zajadam się smacznymi migdałami. Ubrana jestem w śliczną różową ludową sukienkę z jej kraju. Dalej siedzę w domu ale tak na prawdę jestem wiele kilometrów dalej. Zwiedzam siedząc w moim pokoju :)

Follow on Bloglovin  

2013/07/01

Blogger of the Week: Skinny Liar


Do bloga Skinny Liar mam pewien sentyment. Bloggerka mieszka w mieście, w którym spędziłam większość życia. Miło jest czytać świetnego bloga, którego prowadzi osoba, którą czasami mija się na ulicy :) Iga publikuje swoje stylizacje od 2010 roku na lookbook.nu Zakochałam się w tej prostej stylizacji z delikatnym wiankiem. 


I have sentiment to Skinny Liar blog. Blogger living in the city where I spent most of my life. It's nice to read a great blog, which is writing by person that you sometimes pass on the street :) Iga publish her photographs from 2010 on lookbook.nu I fell in love with the simple styling with a delicate wreath.

Follow on Bloglovin