Wczoraj wróciłam na Akademię Sztuki. Razem z powrotem na uczelnię, wróciła moja chęć do rysowania. Będę niestety miała mniej czasu na bloga (dostałam już dużo projektów uczelnianych do zrealizowania). Mam nadzieję, że jakoś zorganizuję sobie czas na pisanie postów. Dostałam sporo komentarzy, że chcecie przeczytać o moich studiach. W kilku punktach przedstawię moje studia.
1) Gdzie studiuję?
Studiuję Grafikę Projektową na Akademii Sztuki w Szczecinie. Mam bardzo oryginalną uczelnię, ponieważ nie jest to ASP. Na akademii można studiować m.in. grafikę, malarstwo, wokalistykę, architekturę wnętrz, edukację artystyczną (skupia ona muzykę i sztukę pod jednym dachem). Dzięki temu panuje genialna atmosfera. Z pewnością widzieliście Step Up (chodzi mi o pierwszą część), to moja uczelnia jest podobna do tej szkoły, do której uczęszczała główna bohaterka. Wiele utalentowanych uczniów z różnych dziedzin uczy się w tym samym miejscu.
2) Jakie mam przedmioty?
Pierwszy rok na uczelni jest najcięższy, ponieważ musiałam chodzić na wszystkie przedmioty. Nie miałam przedmiotów takich jak w liceum. Zamiast nich miałam ciekawsze. Multimedia, malarstwo, rysunek, projektowanie znaku, historie sztuki, projektowanie wydawnictw, plakat, ilustrację, grafikę warsztatową, przygotowanie do druku i jeszcze kilka innych przedmiotów. Zajęcia z każdego przedmiotu odbywały się tylko 1 raz w tygodniu.
Teraz jestem na II roku. Zamiast wszystkich przedmiotów, wybieram tyko 3. Do nich są dołączone przedmioty obowiązkowe (historia sztuki, wf, angielski, rysunek, przygotowanie do druku, psychofizjologia widzenia), na które wszyscy studenci chodzą. Mój plan nagle stał się luźniejszy i będę miała więcej czasu na pracowanie w domu.
3) Jak wygląda sesja?
Sesja ma u mnie formę obrony projektu. Na początku semestru dostaję tematy projektów, z każdego przedmiotu. Mam czas na ich realizację do sesji. W ciągu 1 tygodnia, zgodnie z planem zajęć, mam obrony projektów. Jestem zapraszana do sali, gdzie prezentuję mój projekt z danego przedmiotu (czasami to się różni, wszystko zależy od wykładowcy).
4) Czy mamy jakieś podręczniki/książki?
Mamy podane listy z literaturą, która może nam pomóc. Często wykładowcy sami dostarczają nam książki w formie pdf.
Opisałam moje studia dosyć ogólnie. Z chęcią odpowiem na Wasze pytania o studiowanie grafiki :)
